Gry i inne rzeczy, które stworzył Grzegorz "GAD" Drozd
W tym miejscu powinna być drobna reklama. Proszę, wyłącz blokowanie reklam dla tej strony, to jedyny zarobek ze strony!
gwiazdka Wasz wybór!

Boulder Rocks! 3D ver.1.1.1

Zrzuty ekranu

 shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  

Wymagania

 • System operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/2003/Vista/7
 • Procesor: 800MHz (wskazane powyżej 1GHz)
 • RAM: 128MB (wskazane 256MB)
 • Grafika: Szybka karta z akceleracją 3D i obsługą OpenGL
 • Dźwięk: Karta dźwiękowa
 • Miejsce na HDD: około 10MB
 • Mysz: tylko do obsługi edytora

Wasza ocena

 ocena 

4.7/5   [78 głosów]

Oceń:
 • gwiazdka
 • gwiazdkagwiazdka
 • gwiazdkagwiazdkagwiazdka
 • gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
 • gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

 

Opis

 
Boulder Rocks! 3D to przeróbka starej, znanej gry Boulder Dash. Oryginalna gra powstała na początku lat 80-tych minionego stulecia i została wydana na wielu platformach, w tym na większości popularnych 8-bitowców.

BR!3D swoje zasady oraz wygląd opiera w zupełności na swoim pierwowzorze. Grafika została jednak dostosowana do dzisiejszych komputerów, dlatego płaskie obrazki zastąpione są trójwymiarowymi obiektami, do tego dodanych jest parę efektów, a wszystko pozostało nadal podobne do oryginału i pozwala na równie dobrą rozgrywkę!

Ponieważ gra bazuje na starej grze, poza odnowioną grafiką pozostała możliwość powrotu do dawnych lat. Kilkoma klawiszami funkcyjnymi można dostosować wygląd do własnych wymagań. Każdy z efektów da się wyłączyć osobno.

Zasady gry są proste i nie wymagają szczegółowego opisu. Poruszając Rockfordem musisz wyzbierać odpowiednią liczbę diamentów i udać się do wyjścia zanim czas się skończy. Na twojej drodze staną przeszkody w postaci kamieni, murów oraz potworów. Aby zabić potwory należy spuścić na nie kamień lub diament albo doprowadzić do lawy, przy której zginą. Motylki ginąc zamieniają się w 9 diamentów, dlatego w wielu etapach nie ma wystarczającej liczby diamentów i należy je "stworzyć" zabijając motyle. Jest też druga metoda tworzenia diamentów - magiczne mury. Kiedy do takiego muru wpadnie kamień, zamieni się w diament. Uważaj jednak, bo wpadający diament zamieni się w kamień!

Lawa rozszerza się do pewnego momentu. Jeśli jest jej za dużo, zamieni się w kamienie. Jeśli nie może już się rozszerzać zamknięta w danym obszarze, zamieni się w diamenty! Lawa nie może cię zabić, lecz może uwięzić.

Na trasie spotkasz też rozszerzające się mury, które jeśli mają obok siebie pustą przestrzeń, rozszerzą się tak bardzo, jak to będzie możliwe. Mur można zniszczyć wybuchem potwora obok niego. Jedynym niezniszczalnym elementem jest stalowa ściana.

Szczegółowy opis gry znajdziesz w pomocy po zainstalowaniu.

Ta gra jest także wznowieniem gry Boulder Dash dostępnej na tej stronie. BD zostaje na stronie już tylko w celach historycznych.

Pliki do pobrania

 

Wasze komentarze

 

Zaphod [2018-08-25 04:55:54]

Physics are wrong. Simple test on cave I (11) when the rocks and diamonds are falling 3 apart, you should be able to slip through from right to left, but die if you try left to right. This is because of scan order. I'm pretty sure that's not the only difference, but its' the easiest one to spot.

misha [2015-10-20 22:37:50]

: )

Rado Negundo [2014-09-01 23:29:06]

Hej! Podaję Ci mój nowy e-mail adres: radonegundo@gmail.com Pozdro.

Nessuno [2012-06-10 14:12:41]

Wow, that's already implemented. This is really good. Sorry, next time I will give you my email address.

GAD Zombie [2012-06-09 09:48:10]

Nessuno: There is a cave preview. Just press the 'S' key on title screen to see statistics and preview of selected cave. And about your email: if you want to start the same cave set after finishing last cave just disable the 'cave sets succeeding' option in the options screen (key 'O' on title screen). Next time if you want to contact me give me your email address and I will reply to you.

Nessuno [2012-06-04 21:43:34]

Thank you very much for this remake. Your game really rocks! What do you think about a preview for the caves in the cave selection?

Nowar [2011-08-13 08:21:15]

Świetny remejk! Polecam. :)

uzii [2011-08-03 00:27:44]

Podoba mi się. Jestem skrajnie zaskoczony pomysłem (na remake) i realizacją. Tylko tak dalej kuzyn ;)

CK [2011-05-29 13:18:02]

It's about time for an update! :)

Rado Negundo [2011-05-10 12:23:20]

Nowa wersja zestawu etapów "Negundo Rocks" do pobrania: http://boulderrocks3d.blogspot.com/2011/05/negundo-rocks-v2.html

łączna liczba komentarzy: 43 Zobacz pozostałe >>

Dopisz swój komentarz

 • Twoje imię
 • Dla zabezpieczenia przepisz ten ciąg znaków: f33wr
 • Treść

Zobacz też podobne

 • Blue Max 3D
  Reaktywacja gry na 8-bitowce z lat osiemdziesiątych! Trójwymiarowa wersja gry, w której lecąc dwupłatowcem niszczymy hitlerowskie czołgi, samoloty i miasta! Świetna strzelanka!
 • Batty Builders (J2ME remake)
  Gra zręcznościowa w budowanie muru ze spadających cegieł
 • RX-800b (J2ME)
  RX-800b to gra w stylu Boulder Dash, z kilkoma dodatkowymi elementami. Poza standardowym celem etapów, czyli zbieraniem przedmiotów, część etapów polega na niszczeniu bomb, czy likwidacji potworków.
 • Obrona
  Gra, w której należy bronic miasta przed atakiem rakietowym. Trzeba miec dobry refleks, szczególnie w późniejszych etapach.

Słowa kluczowe

Boulder Dash Atari Commodore 64 Arcade Stare gry Klasyka gier Game Classics Diamenty Klejnoty Diamonds Gems Rockford Peter Liepa First Star Software
 << powrót   Odwiedzin: 6548 razy.
© 1998-2023 Grzegorz Drozd